Supreme Adventure Week
Valkea Lodge
Ideale reis voor
Op enkele kilometers van de grens tussen Finland en Zweden vind je de Valkea Lodge, op 9 km van het Finse dorpje Pello. De locatie op een heuvel aan de rand van echte oerbossen straalt meteen rust uit. Verblijven in de Valkea Lodge is een beetje zoals thuiskomen. Mia, Robert-Jan, Antti-Pekka en de rest van het personeel zorgen ervoor dat je je onmiddellijk thuis voelt. Het bevroren Valkeajärvi meer is de ideale plek om noorderlicht te spotten! De bossen en heuvels zijn dan weer ideaal voor sneeuwschoenwandelingen door de diepe sneeuw, sneeuwscootertochten en huskytochten!
Kom tot rust in je eigen gezellige en moderne cabin in de Valkea Lodge, met of zonder eigen sauna. Elk chalet bestaat uit een comfortabele zitruimte met knetterende houtkachel, keuken, slaapkamer met twee aparte bedden én indien gewenst een eigen sauna! Geniet in het hoofdgebouw van de lekkere Scandinavische keuken.
Jouw tijd wordt goed gevuld met verschillende typisch Lapse activiteiten. Op het programma staan een avontuurlijke single drive huskytocht, sneeuwscootertocht en een sneeuwschoenwandeling. Bovendien maak je kennis met de Lapse cultuur en met de rendieren dankzij een bezoek aan de rendierboerderij. De vrije momenten kan je op verschillende manieren invullen. Je kan langlaufski’s huren, gebruik maken van de kleine skipiste naast de lodge (indien geopend) of optionele excursies toevoegen.
06.01.2024 tot 30.03.2024
Hoogtepunten van de reis
- Kleinschalig en afgelegen verblijf
- Eigen chalet met of zonder sauna
- Grote kans op het spotten van noorderlicht
- Huskydagtocht met eigen slede
- Bezoek het Arctic Snow Hotel
- Sneeuwscootertocht, rendiersafari en sneeuwschoenwandeling
- Optionele activiteiten toevoegen naar wens
- Inclusief gebruik van warme winterkleding
01. Dag per dag
Vandaag vertrek je naar winters Lapland! Aansluitend op de vlucht word je opgehaald door de transferbus. De bus brengt je naar de lodge, deze rit duurt ongeveer 2 uur indien je aankomt op de luchthaven van Kittilä en 1,5 uur indien je aankomt op de luchthaven van Rovaniemi.
Je checkt in bij de lodge en neemt vervolgens het programma van de week door. Hierna pas je de warme winterkleding waar je tijdens je verblijf gebruik van mag maken.
Na het ontbijt maak je je klaar voor een wandeling van 5 uur met sneeuwschoenen langs de prachtige witte, betoverende bossen. Geniet van de overweldigende, ongerepte natuur. Onderweg vertelt de gids je alles over de flora en fauna die je hier vindt in de Lapse wildernis. Haal diep adem, in Lapland vind je de puurste lucht ter wereld! Je luncht vandaag rondom een kampvuur die de gids zal maken.
Klaar voor een bijzondere sneeuwscootertocht? Dit is hét Lapse transportmiddel bij uitstek! Tijdens deze tocht van 5 uur deel je samen een sneeuwscooter en ontdek je de Lapse natuur! Je rijdt over bevroren meren en rivieren en door de betoverende taiga. De gids leert je de kneepjes van het vak. Geniet volop van de snelheid en van de adembenemende uitzichten. Adrenaline gegarandeerd! Een lunch bij een kampvuur is inbegrepen bij deze excursie.
's Avonds kan je genieten van de sauna in je chalet. Bij verblijf in een chalet zonder sauna kan je op een vrij moment – tegen bijbetaling – genieten van de "Arctic Sauna Experience".
Vandaag staat er een gevarieerde dag op het programma. In de ochtend span je je eigen rendier voor je slede en maak je een rendiersafari van 8 km, je deelt de slee met zijn tweeën. Geniet van de voorbijglijdende landschappen middenin de Lapse wildernis!
Na de outdoor lunch ontdek je een unieke plek met gedecoreerde sneeuw- en ijskamers: het Arctic Snow Hotel. Je vindt er prachtige en indrukwekkende ijssculpturen! Bezoek aan het Arctic Snow hotel is niet mogelijk met vertrek vanaf 30.03.2023.
Vandaag heb je de ruimte om een extra activiteit toe te voegen aan je reis naar Lapland. Voeg bijvoorbeeld een langlauftocht toe of een sneeuwschoenwandeling. Een extra avondexcursie om eventueel het noorderlicht te spotten kan natuurlijk ook!
Het is ook fijn om bij te komen in de Finse sauna van de lodge zelf of in je privé-sauna in je eigen chalet. Hou ’s avonds de sterrenhemel in de gaten, misschien zie je het noorderlicht wel dansen!
Vandaag staat er een intense, maar hele toffe 5 uur durende huskydagtocht op het programma! Je legt zo’n 30 tot 40 km af met de slede. Ieder bestuurt zijn eigen slede met een enthousiast huskyteam van 4 tot 6 Alaskan husky's. Je luncht bij het kampvuur in de wildernis en ’s avonds geniet je van een heerlijk diner in de lodge.
Een tweede vrije dag! Perfect om even bij te komen in je chalet van de intensieve week en om bijvoorbeeld een mooi boek te lezen. Ook kan je een extra Lapse activiteit toevoegen op deze dag om jouw reis nóg actiever te maken.
Hopelijk kan je vanavond nog het magische noorderlicht spotten als volwaardige afsluiter van deze mooie week in Winter Wonderland!
Het Lapse avontuur kom vandaag tot een eind. De transferbus brengt je naar de luchthaven, waarvandaan je met de mooiste herinneringen naar huis vliegt!
![]()
Het was gewoonweg super! Zeer mooie locatie!
Karin Schuermans
02. Je verblijf
Valkea Lodge
Pello
De Valkea lodge ligt op enkele kilometers van de grens Finland-Zweden, op 9,3km van het Finse dorpje Pello. De locatie op een heuvel straalt meteen rust en gezelligheid uit. De lodge ligt aan de voet van een klein skigebied en aan de rand van echte oerbossen. Het bevroren Valkeajärvi (järvi = Fins voor “meer”) is de ideale plek om noorderlicht te spotten en voor een kennismakingsrondje met de sneeuwscooter! Verblijven in de Valkea Lodge voelt als thuiskomen. Antti-Pekka en de rest van het personeel zorgen ervoor dat je je onmiddellijk thuis voelt.
De lodge bestaat uit een hoofdgebouw en de chalets die iets hoger op de heuvel liggen. In het hoofdgebouw kan je terecht voor een heerlijke Scandinavische maaltijd, een lekker drankje bij het haardvuur of kleine souvenirs uit de shop. De chalets zijn een oase van rust. Deze twee-onder-een-kap chalets (35-37m²) beschikken allemaal over een uitgeruste keuken, een ruime badkamer, een haardvuur en een slaapkamer voor twee personen. Daarnaast vind je er in de woonkamer een slaapbank (140x200cm), ideaal voor een extra volwassene of twee kleine kinderen. In de chalet is een koffiezet/waterkoker aanwezig, maar je dient wel zelf filterkoffie/theezakjes mee te nemen. De chalets en het hoofdgebouw zijn voorzien van Wifi.
Naast de lodge ligt een klein skigebied dat te voet bereikbaar is. In totaal zijn er 5 skipistes met een lengte van 800-1000 m, waaronder een skipiste voor kinderen. Je kan ervoor kiezen om het materiaal zelf mee te nemen of ter plaatse te huren. Houd er rekening mee dat de pistes niet elke dag geopend zijn. Er zijn enkel sleepliften aanwezig.
In het dorpje Pello is niet heel veel te zien, maar indien je vrije tijd hebt kan je hier wel terecht in het kleine winkelcentrum of één van de supermarktjes. De stad Rovaniemi, het dorp van de Kerstman, ligt op ongeveer een uurtje rijden. Je kan een taxi nemen of een excursie boeken die je daarnaartoe brengt.
Je hebt de keuze uit een chalet met of zonder eigen sauna. Wil je een extra unieke sauna-ervaring? Dan kan je ter plaatse de authentieke houtsauna aan het bevroren meer voor een uurtje privé afhuren. Je vindt er ook een ijswak in het meer om net zoals de echte Finnen snel af te koelen na de sauna!
Chalettype
- Chalet met sauna
- Chalet zonder sauna
03. Prijzen
*Promo: boek nu voor vertrek op deze datum met € 300 korting per persoon!
(korting nog te verrekenen op onderstaande prijs)
Prijzen op basis van een chalet zonder sauna
Prijzen per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen voor single reizigers op aanvraag.
Vertrekdatum | Brussel | Amsterdam | Düsseldorf |
---|---|---|---|
06.01.2024 | € 2630 promo* | x | € 2635 |
13.01.2024 | € 2630 promo* | x | € 2635 |
20.01.2024 | € 2630 | x | € 2635 |
27.01.2024 | € 2630 | x | € 2635 |
03.02.2024 | x | x | € 2690 |
04.02.2024 | € 2795 | € 2725 | x |
10.02.2024 | x | x | € 2990 |
11.02.2024 | € 2985 | € 2995 | x |
17.02.2024 | x | x | € 2825 |
18.02.2024 | € 2795 | € 2995 | x |
24.02.2024 25.02.2024 (7-daagse) |
x € 2545 |
x x |
€ 2690 x |
02.03.2024 | € 2685 | € 2725 | € 2690 |
09.03.2024 | € 2630 | x | x |
16.03.2024 | € 2630 | x | x |
23.03.2024 | € 2630 | x | x |
30.03.2024 | € 2645 | x | x |
Upgrade accommodatie/activiteit | Toeslag/prijs per persoon |
---|---|
Single sneeuwscooter | € 100 per persoon |
Upgrade naar chalet met sauna | € 350 per cabin (€ 315 bij de 7-daagse) |
Single toeslag cabin zonder sauna | € 613 per persoon (€ 525 bij de 7-daagse) |
Single toeslag cabin met sauna | € 928 per persoon (€ 840 bij de 7-daagse) |
De beschikbaarheid van deze reis wordt regelmatig bijgewerkt. De meest actuele beschikbaarheid wordt altijd getoond bij het online boeken of tijdens het contact met onze Travel Designers.
Inbegrepen
- Rechtstreekse retourvluchten vanaf Amsterdam, Brussel of Düsseldorf.
- Vluchten vanaf Amsterdam inclusief 20 kg ruimbagage, 1 stuk handbagage 8 kg en luchthavenbelastingen.
- Vluchten vanaf Brussel inclusief 23 kg ruimbagage, 1 stuk handbagage 8 kg en luchthavenbelastingen.
- Vluchten vanaf Düsseldorf inclusief 20 kg ruimbagage, 1 klein persoonlijk item en luchthavenbelastingen.
- Alle lokale transfers aansluitend op de vlucht.
- Overnachtingen in de gekozen chalet met of zonder sauna bij de Valkea lodge.
- Maaltijden op basis van volpension vanaf diner op de eerste avond tot en met ontbijt op de laatste ochtend (ontbijtbuffet, klein lunchbuffet en saladebar, 3-gangendiner - voorgerecht, hoofdgerecht en dessert aan tafel geserveerd).
- Koffie, thee en bessensap kan je gedurende de maaltijden drinken in het restaurant.
- Alle activiteiten zoals omschreven in het programma.
- Kleine groepen van maximaal 12 tot en met 14 deelnemers.
- Professionele begeleiding door Engelstalige gidsen.
- Gebruik warme winterkleding (tot en met maat XXL): overall, wanten, balaclava, winterboots (tot maat 49).
- Lokale verzekering voor het gebruik van de husky- en rendierslede, alsook warme kledij. Deze verzekering verlaagt ook het eigen risico bij materiaalschade aan een sneeuwscooter van € 900 naar € 300 per persoon.
- Uitgebreide praktische reisinformatie.
- BTW en bijdrage Garantiefonds Reizen.
- CO2 compensatie van deze reis.
Niet inbegrepen
- Optionele Lapse activiteiten.
- Reis- en/of annuleringsverzekeringen (Allianz Global Assistance), meer informatie over de verzekeringen vind je op onze pagina: Verzekeringen Nordic.
Opmerkingen
- Deze reis is geschikt voor kinderen vanaf 15 jaar.
- Vertrek Amsterdam: Gratis parkeren van de auto bij Quick Parking nabij Schiphol. Vraag naar de mogelijkheden.
- De volgorde van de activiteiten kan afwijken van het dag-tot-dag programma dat je in dit reisvoorstel ziet.
- De tijdsduur van de activiteiten is weergegeven inclusief uitleg en (eventuele) transfers.
- De chalets hebben een aparte slaapkamer met twee eenpersoonsbedden. Er staat een slaapbank in de kamer die geschikt is voor maximaal 1 volwassene of 2 kinderen.
- Let op: om een sneeuwscooter te mogen besturen dien je 18 jaar of ouder te zijn en in het bezit te zijn van rijbewijs B.
- Let op: tochten zijn op basis van self drive. Je bestuurt zelf de huskyslede en de sneeuwscooter. Deze deel je met zijn tweeën. Bij een oneven reisgezelschap kan je gekoppeld worden aan een medereiziger. Indien je 18 jaar of ouder bent en je bent niet in het bezit van een rijbewijs, gelieve ons dan een seintje te geven.
- De lodge ligt midden in de natuur, er zijn geen winkels / restaurants in de buurt.
- Betalen kan ter plaatse met pinpas en Visacard / Mastercard. Contant geld is niet nodig.
- Het bezoek van het Arctic Snow Hotel is inbegrepen vanaf aankomst op 10.12.2023 tot en met aankomst op 23.03.2024. Vanaf aankomst op 30.03 is een bezoek niet meer mogelijk wegens sluiting.
- Per boeking (tot 9 personen) draag je € 2,50 af aan het Calamiteitenfonds.
04. Excursies
€ 128 per persoon, kinderkorting 3-11 jaar: € 51,20 per kind
Breng een bezoek aan Rovaniemi en de kerstman, gelegeven vlak aan de poolcirkel. Rovaniemi is heel gezellig met de verschillende souvenirwinkeltjes. Neem zeker de tijd om eens rond te snuisteren en typisch lokale geschenken te kopen. Na het bezoek aan de kerstman, kun je het centrum van Rovaniemi bezoken of het Arkitikmuseum. In dit museum leer je alles bij de over de levenswijze van de Lappen (opgelet, toegang tot het museum is niet inbegrepen). De transfer duurt ongeveer 1 uur en 30 minuten enkele rit.
Opmerking: Toegangsprijs voor het museum en lunch zijn niet inbegrepen! Een bezoek aan de Kerstman zelf is ook niet inbegrepen. Je kan mee aanschuiven om de Kerstman te zien, maar voor een foto dien je ter plaatse nog te betalen (richtprijs € 35).
€ 79 per volwassene, kinderkorting 3-11 jaar: -€ 31,60 per kind
Leer hoe je de langlaufski’s moet gebruiken. Instructies en materiaal zijn inbegrepen en het materiaal mag je vervolgens een hele dag gebruiken om zelf op verkenning te gaan. Geschikt voor kinderen vanaf 3 jaar.
Je krijgt ongeveer 2 uur begeleiding.
€ 139 per persoon, kinderkorting 3-11 jaar: € 55,60 per kind
Geniet zittend in een slede achter de sneeuwscooter van het Lapse landschap, perfect om mooie plaatjes te schieten! Je rijdt door de diepe bossen waarna je uitkomt bij een meer. Eenmaal aangekomen bij het meer beproef je jouw geluk bij het ijsvissen. De vangst wordt klaargemaakt op een kampvuur! Deze excursie duurt ongeveer 5 uur.
€ 70,50 per persoon, kinderkorting 3-11 jaar: -€ 28,60 per kind
Indien je maar geen genoeg kan krijgen van de husky's, maar niet met de slede op pad wil, dan kan je overwegen om kort te gaan wandelen met een van de husky's uit de kennel. De honden zijn energiek en enthousiast om te gaan. Er wordt goed gekeken welke hond bij welke persoon past.
Bij weekreizen raden we aan om deze activiteit te combineren met de sneeuwscootertocht en ijsvissen, maar bij kortere verblijven kan je gerust overwegen om deze korte tocht te doen. Geschikt voor kinderen vanaf 3 jaar. Deze excursie duurt ongeveer 2 uur.
Prijs op aanvraag (afhankelijk van aantal personen, leeftijden, gekozen kamertype en periode).
Het Arctic Snow Hotel, deze bijzondere en unieke accommodatie vind je op ongeveer een uur rijden van de Valkea Lodge! Tijdens een weekverblijf in de Valkea Lodge kan je - op aanvraag - 1 nacht spenderen in het Arctic Snow Hotel tijdens de reis. Je kan hier kiezen tussen een overnachting in een van de koude kamers van het sneeuwhotel (ongeveer -5°C en met gedeeld sanitair), of een verblijf in een glazen iglo (verwarmd en met privé sanitair). Beiden liggen op loopafstand van elkaar en bieden de kans om ook een bezoek te brengen aan het sneeuwhotel (ice kapel en ice restaurant). De lodge voorziet de transfers. 's Avonds geniet je van een heerlijk 3-gangendiner in het ice restaurant.
Opmerkingen:
- Zorg zelf voor voldoende warme kleding. Indien je in een koude kamer slaapt wordt een warme slaapzak voorzien.
- Check-out is om 10:00 uur, waarna een transfer terug naar de Valkea Lodge volgt
05. Extra info

Vertrek vanaf Amsterdam elke zondag vanaf 04.02.2024 tot en met 18.02.2024
Rechtstreekse heenvlucht met Corendon Airlines
CD761 Vertrek Amsterdam 07.00 uur - aankomst Kittilä 11.10 uur
Rechtstreekse terugvlucht met Corendon Airlines
CD762 Vertrek Kittilä 12.10 uur - aankomst Amsterdam 14.30 uur
Vertrek vanaf Düsseldorf elke zaterdag vanaf 06.01.2024 tot en met 02.03.2024
Rechtstreekse heenvlucht met Eurowings
EW9272 Vertrek Düsseldorf 12.45 uur - aankomst Kittilä 17.10 uur
Rechtstreekse terugvlucht met Eurowings
EW9273 Vertrek Kittilä 18.05 uur - aankomst Düsseldorf 20.15 uur
Vertrek vanaf Brussel elke zondag vanaf 04.02.2023 tot en met 25.02.2024
Rechtstreekse heenvlucht met Brussels Airlines
SN1017 Vertrek Brussel 06.45 uur - aankomst Rovaniemi 11.00 uur
Rechtstreekse terugvlucht met Brussels Airlines
SN1018 Vertrek Rovaniemi 12.00 uur - aankomst Brussel 14.25 uur
Vertrek vanaf Brussel elke zaterdag vanaf 06.01.2024 tot en met 27.01.2024 & 02.03.2024 tot en met 30.03.2024
Rechtstreekse heenvlucht met Brussels Airlines
SN1025 Vertrek Brussel 08.00 uur - aankomst Kittilä 12.20 uur
Rechtstreekse terugvlucht met Brussels Airlines
SN1026 Vertrek Kittilä 13.20 uur - aankomst Brussel 14.45 uur
De vluchttijden zijn onder voorbehoud van wijzigingen
Nog interessante reizen
Op de hoogte blijven?
Ontvang tips & tricks in je mailbox