Beleef Lapland in duo
Verken Zweeds en Fins Lapland met z'n twee
Ideale reis voor
Tijdens deze actieve reis ga je op avontuur in Zweeds en Fins Lapland. Je verblijft er in twee typisch Lapse accommodaties waar je naar hartelust al je energie kwijt kan. Dit is dé plek om de natuur actief te beleven en te ontdekken. De omgeving is ideaal om aan verschillende recreatieve activiteiten deel te nemen of om zelf op ontdekking te gaan in de wildernis van Lapland. Met z’n tweeën wordt deze reis ongetwijfeld een onvergetelijk avontuur!
Elke zondag vanaf 21.07.2024 tot en met 01.09.2024
Hoogtepunten van de reis
- Verblijf in de gezellige Pinetree Lodge
- Spendeer een dag met de husky's
- Bereid je eigen pizza in een Lapse kota
- Avondwandeling met kampvuur
- Uitgebreide fiets- en wandelmogelijkheden
01. Dag per dag
Vandaag is het zo ver, jullie vertrekken richting het Hoge Noorden! Je vliegt vanuit Brussel naar Kittilä, waarbij een tussenlanding (zonder overstap) gemaakt wordt in Evenes. Eenmaal aangekomen in Kittilä, haal je jouw huurauto op.
Je rijdt vervolgens in ongeveer 2 uur en 15 minuten naar de afgelegen Pinetree Lodge, gelegen in Kangos. Deze gezellige lodge heeft een prachtige ligging, tussen de Zweedse bossen en vlak aan een meer. Je wordt er ontvangen door een warm team dat je met veel plezier verwelkomt en je vragen beantwoord. Ook de huishond Cody zal je wellicht enthousiast gedag komen zeggen.
De komende 5 dagen spendeer je in de Pinetree Lodge. Bereid je voor om de Lapse natuur actief te verkennen, want er zijn een reeks aan memorabele activiteiten voor jou geselecteerd!
Er zijn genoeg avonturen te beleven in Lapland in de zomer. Je gaat onder andere kanoën op de rivier samen met een gids. Vervolgens breng je een bezoek aan een wilderniskamp waar je geniet van een diner. Ook is het mogelijk om gebruik te maken van de sauna bij de wildernishut.
In een typische kota nabij de lodge maak je een heerlijke Lapse pizza klaar. Ook maak je een avondwandeling met kampvuur. Vanaf eind augustus is er zelfs al kans op het eerste noorderlicht. Verder staat er nog een dag vol energie op je te wachten, omringd door de vreugdevolle roedel van 200 husky's die met ongeduld wachten om je te begroeten. Ze staan te popelen om samen met jou de wildernis te verkennen!
Verder kan je tijdens je verblijf ook gratis gebruik maken van de kajaks, SUP-borden, het vismateriaal, de fietsen en vele wandelkaarten. Wanneer je een vis hebt gevangen, kan je deze afgeven aan de chef-kok die je met plezier toont hoe hij de vis voor jullie klaarmaakt.
Voor de tweede bestemming vertrekken we naar het avontuurlijke Fins Lapland, waar je 3 nachten verblijft in een comfortabele hotelkamer van het Sunday Morning Resort. Dit uitermate gezellig verblijf ligt vlak aan het Pyhäjärvi-meer, grenzend aan het Pyhä-Luosto Nationaal Park. Dit natuurpark is gekenmerkt door hoge rotsformaties, diepgroene bossen en uitgestrekte vlaktes. De naam Pyhä betekent ‘heilig’ en werd toegekend door de Sami wegens hun bewondering voor de machtige bergen.
Tijdens je verblijf in deze ongerepte omgeving kan je je tijd naar eigen voorkeur invullen. De activiteiten zeer uiteenlopend. Zo kan je bijvoorbeeld een bezoek brengen aan de Amethist-mijn, verschillende hikes ondernemen in het Nationaal park, je kan er zelf bessen gaan plukken in de bossen of met een kano op de Pyhäjoki rivier gaan varen. Neem in juli deel aan een wandeling onder de middernachtzon waarbij je de mooiste uitzichtpunten bezoekt om dit fenomeen waar te nemen. De waaghalzen kunnen een bezoek brengen aan het Pyhäkuru Avonturenpark. Je klimt er op ruige rotswanden, steekt een kloof over langs een zipline en geniet ondertussen van het unieke uitzicht!
Het avontuur in Zweeds en Fins Lapland komt vandaag tot een eind. Jullie rijden terug richting de luchthaven van Kittilä waar je de huurauto inlevert. Vanaf de luchthaven vlieg je met de mooiste herinneringen terug naar huis!
02. Je verblijf
De Pinetree Lodge
Kangos
In Sarkimukka, op 67° noord, bevindt zich de gezellige Pinetree Lodge, gelegen aan een idyllisch privé-meertje. De lodge beschikt over een aantal tweepersoonskamers en chalets, een heerlijk restaurant en vooral: een geweldig team! Zij stellen alles in het werk, zodat je tijdens het verblijf zorgeloos kan ontspannen en genieten.
Ver weg van de drukte en de stad, geniet je van de ongerepte natuur! Ga wandelen, fietsen, roeien, zwemmen, … ervaar de pure natuur. Welke activiteiten je ook verkiest, één ding is zeker: je zal je continue bewust zijn van de schone lucht en de stilte die je omringt. Met wat geluk spot je ook zeldzame vogels, rendieren, elanden, bevers of wie weet: de bruine beer!
Accommodatietypes:
Alle accommodatietypes beschikken over een badkamer met douche.
- Hotelkamer: Tweepersoonskamer met twee eenpersoonsbedden.
- Familiekamer: Twee kamers met twee bedden en een apart eenpersoonsbed in de woonkamer. Ook vind je hier een tafel met vijf stoelen. Er is geen keukentje.
- Klein chalet: Met een tweepersoonsbed en een slaapbank voor maximaal drie volwassenen of twee volwassenen en twee kinderen.
- Familiechalets (4-6 personen): Twee slaapkamers met tweepersoonsbedden, zithoek met slaapbank, een sauna, een uitgeruste keuken met eetruimte en woonkamer en een mooi uitzicht op het meertje, een ruim terras met eigen barbecue en een gedeelde pier.
Mogelijke uitstapjes in de omgeving:
- Varen: Er is een roeibootje voor de hele lodge beschikbaar.
- Wandelen: Er starten een aantal hele mooie, goed gemarkeerde paden vanaf de lodge. Uiteraard zijn er nog veel meer mogelijkheden om gewoon door het bos te struinen. Ook het Naakajärvi natuurreservaat is de moeite waard om te bezoeken, met haar diepe canyons, ongerepte bossen, uitgestrekte moerassen, idyllische stroompjes en meren rijk aan vis. De bossen rondom Manalainen met hun 500-jaar oude dennenbomen zijn één van Europa’s best beschermde gebieden!
- Mountainbiken: Huur een mountainbike voor een halve of een volledige dag. In de directe omgeving bevinden zich vele zand- en bospaden die zeer geschikt zijn om te mountainbiken (op elk niveau).
- Vissen: De meren rondom de lodge bevatten voldoende vis: arctische char, bruine forel, regenboogforel en baars. In de rivier vind je onder andere de Baltische zalm, vlagzalm en bruine forel. Vishengels zijn beschikbaar tegen een kleine vergoeding. Roeiboten zijn gratis te gebruiken. De chef-kok maakt de vangst met veel plezier klaar!
- Zwemmen: De zomers kunnen hier behoorlijk warm zijn (echt waar!). Niets is heerlijker dan een verfrissende duik te nemen in één van de vele meren van Noord-Zweden.
- Riviertocht: Maak een rustige tocht op de Lainio rivier, één van de oudste rivieren van Noord-Scandinavië. De rivier stroomt grotendeels door compleet onbewoond gebied, dus je kan volop genieten van zuivere, wilde natuur. Je vaart langs lange zandstranden, prachtige bossen en canyons met verticale kliffen. De echte natuurliefhebber kan zelfs een tweedaagse tocht boeken met een overnachting in een wildernishut!
- Bessen plukken: Afhankelijk van de periode, zijn er in Lapland veel bosbessen, veenbessen en bergbraambessen te vinden. Heerlijk om op ontdekking te gaan!
- Sauna: Ontspan in de sauna en/of jacuzzi. Naast de privé sauna, kan je ook gebruik maken van de sauna in de lodge (elke middag, gratis voor alle gasten). De sauna en jacuzzi zijn een geweldige ervaring, optioneel kan je deze privé afhuren.
- Maak kennis met de husky’s: Breng een bezoek aan de kennel en maak kennis met de meer dan 200 hartveroverende husky’s, inclusief enkele pups, die er wonen. Tijdens de zomermaanden hebben de honden vakantie en houden ze zich voornamelijk bezig met relaxen. Ze vinden het daarentegen wel fantastisch om door de bossen te rennen en in de meren te zwemmen. Het team van verzorgers geeft je graag meer informatie over hoe ze voor zoveel honden zorgen en hoe ze hen trainen voor de winter. Ze beantwoorden ook graag al jouw vragen. De husky’s zijn erg vriendelijk en ze worden graag geknuffeld! Wie dit wenst, kan ook een wandeling met de husky’s boeken.
Sunday Morning Resort (zomer)
Pyhä
Sunday Morning Resort is een van de nieuwere parels in ons aanbod, op slechts 1u40-2u rijden van de luchthaven van Rovaniemi/Kittilä. Op een tiental minuutjes rijden van het gezellige dorp Pyhä vind je een prachtige accommodatie aan een meer!
De naam van dit verblijf zegt het zelf al, er hangt een zeer huiselijke sfeer zoals je die gewend bent op zondagochtend. De natuur uit de omgeving wordt in deze accommodatie doorgetrokken, wat voor een ultieme rustervaring zal zorgen. Prikkel al jouw zintuigen tijdens je verblijf in deze accommodatie. Van heerlijk, lokaal geproduceerd eten tot uitgestrekte verzichten, iedereen zal genieten van zijn/haar verblijf hier.
Sunday Morning Resort is een enorm charmante, uit hout opgetrokken lodge die verschillende faciliteiten zoals het restaurant, de lobby met open haard en bar, fitness en sauna ter jouw beschikking stelt.
De kamers zijn beiden voorzien van een TV, Wi-Fi, haardroger en een droogkast. Tijdens je verblijf mag je gebruikmaken van de badjassen.
Mogelijke uitstappen in de buurt:
- Gezellig skidorp Pyhä
- Pyhä-Luosto Nationaal Park
- Amethystmijn
- Luosto
03. Prijzen
Reisgezelschap | Prijs p.p. bij vertrek op 21.07 |
---|---|
2 personen | € 2095 |
Reisgezelschap | Prijs p.p. bij vertrek op 28.07 |
---|---|
2 personen | € 2055 |
Reisgezelschap | Prijs p.p. bij vertrek op 04.08 |
---|---|
2 personen | € 2055 |
Reisgezelschap | Prijs p.p. bij vertrek op 11.08 |
---|---|
2 personen | € 1995 |
Reisgezelschap | Prijs p.p. bij vertrek op 18.08 |
---|---|
2 personen | € 1955 |
Reisgezelschap | Prijs p.p. bij vertrek op 25.08 |
---|---|
2 personen | € 1955 |
Reisgezelschap | Prijs p.p. bij vertrek op 01.09 |
---|---|
2 personen | € 1855 |
Inbegrepen
- Rechtstreekse retourvluchten van Brussel naar Kittilä met Brussels Airlines.
- Vluchten inclusief 23kg ruimbagage, 1 stuk handbagage 8kg en luchthavenbelastingen.
- 4 nachten in de Pinetree Lodge op basis van een tweepersoonskamer inclusief ontbijt.
- 3 nachten in het Sunday Morning Resort op basis van een tweepersoonskamer inclusief ontbijt.
- Huurauto 7 x 24 uur in de vermelde categorie, inclusief:
- Onbeperkt aantal kilometers
- Verzekering met eigen risisco (ter plaatse af te kopen.
- Excursies in de Pinetree Lodge:
- Kanotocht met bezoek aan het wilderniskamp (10 uur)
- Pizza bereiden in een Lapse Kota
- Huskywandeling inclusief lunch (3 uur)
- Avondwandeling met kampvuur (2 uur)
- Gratis gebruik van materiaal in de Pinetree lodge: fietsen, vismateriaal, SUP, wandelkaarten (mits beschikbaar).
- BTW, bijdrage Garantiefonds Reizen en toeristenbelasting.
- Een Travel App met alle vouchers, praktische informatie, mogelijke uitstapjes en activiteiten.
- CO2-compensatie van deze reis.
Niet inbegrepen
- Reis- en/of annuleringsverzekeringen (Allianz Global Assistance), meer informatie over de verzekeringen vind je op onze pagina: Verzekeringen Nordic.
- Extra’s huurauto:
- Optioneel: young driver, huur GPS, extra bestuurder, kinderzitje.
- Brandstof.
- Overige maaltijden.
- Optionele activiteiten.
Opmerkingen
- Per boeking (tot 9 personen) draag je € 2,50 af aan het Calamiteitenfonds.
- Reserveer de gewenste activiteiten direct bij boeking. De kans is groot dat er ter plaatse bepaalde activiteiten reeds volgeboekt zijn!
- Door de veranderende weersomstandigheden kan een activiteit kort voor vertrek gewijzigd worden.
- De zomers in Zweeds en Fins Lapland kunnen warm zijn. Af en toe zijn er muggen, waardoor je het beste luchtige en volledig bedekkende kleding draagt. Het kan er ook frisser en regenachtig zijn, dus neem ook regen- en winddichte kleding mee.
- Bij de heenvlucht naar Kittilä wordt er een korte tussenlanding gemaakt in Evenes. De terugvlucht is rechtstreeks naar Brussel.
04. Excursies
inbegrepen
Het avontuur start met een bezoek aan de kennel. Terwijl de honden je begroeten met enthousiast geblaf, delen hun begeleiders allerlei interessante weetjes over de Alaskan husky. Vervolgens trek je zelf met een stel honden het bos in voor een wandeling. Verwacht echter geen rustig ommetje: vol energie trekken de honden aan de riem rond je middel. Ook zij doen niets liever dan samen van de buitenlucht genieten! Meteen merk je ook hoe de hiërarchie onder de honden werkt.
Uitblazen doe je halverwege de wandeling met een lekkere lunch. De gids stookt een vuurtje op een mooie plek, een warme kop koffie maakt de beleving compleet. Eenmaal terug in de kennel zit de wandeling erop, maar geen nood: er is nog ruim de tijd om te knuffelen met de donzige husky’s, en wie weet zelfs hun schattige puppy’s.
- Waar? Pinetree Lodge
- Duur? 3 uur
- Inbegrepen? Begeleiding van een ervaren gids en lunch
- Mee te nemen? Sportieve & warme outdoorkleding, stevige schoenen en water
- Moeilijkheidsgraad? Gemakkelijk
inbegrepen
Met deze activiteitenpas kan je per dag deelnemen aan verschillende individuele activiteiten (waarvoor geen gids nodig is). Dit geeft je de vrijheid ter plaatse je keuze en voorkeur te bepalen.
De volgende activiteiten zijn mogelijk, afhankelijk van de beschikbaarheid:
- Huur van kajak, sup-board of roeiboot
- Huur van vismateriaal en regeling visvergunning op het meer
- Huur van fatbikes (mountainbikes met extra brede banden)
- Wandelkaarten van de omgeving met aangeduide wandelroutes
- Neem deel aan de oriëntatiewandeling rondom de Lodge
- Gebruik van houten tipi aan het meer
- Bezoek aan de hondenkennel
- Gebruik van de wildernishut voor een overnachting in de natuur
Reeds inbegrepen
Ontdek de prachtige natuur aan de Pinetree Lodge tijdens deze gezellige avondwandeling doorheen het bos en langs de verborgen paden van Kangos! Houd je gsm of fototoestel bij de hand om de prachtige fauna en flora van de omgevingvast te leggen. Ongeveer halverwege maak je een korte stop om te genieten van een warm kampvuur en een typische Lapse Fika. Daarbij krijg je een heerlijke warme drank en een snack. Nadien zet je de tocht verder, terug richting de Pinetree Lodge.
Hoofdlampen kunnen geleend worden van de lodge.
Reeds inbegrepen
Deze dagexcursie is de perfecte manier om deze magnifieke omgeving te ontdekken! In de ochtend maak je aan het ontbijtbuffet je lunchpakket voor in de middag klaar. Na een heerlijk ontbijt vertrek je met de minibus naar de startlocatie van de kanotocht, deze transfer duurt ongeveer 30 minuten. Eens toegekomen maak je jezelf klaar om over een kleine beek te peddelen die uitmondt in de Lainio rivier. Geniet onderweg van het rustgevende geluid van het kabbelende water en de beverhutten die boven het water uitsteken. Wie weet spot je zelfs wat wildlife tijdens je kanotocht! Onderweg wordt er een korte stop gemaakt om je lunch op te eten. Nadien peddelen we verder tot aan het wilderniskamp, waar de sauna voor jou wordt opgewarmd. Na een warm saunabezoek wordt er een heerlijk diner bereidt op een open kampvuur. Na het diner keer je terug naar de lodge met de minibus, deze transfer neemt ongeveer 45 minuten in beslag.
Reeds inbegrepen
De Lapse keuken maakt kennis met de Italiaanse keuken tijdens deze excursie! Je bereidt je eigen pizza en geniet ondertussen van een heerlijk drankje (water, bessensap, koffie of thee). Nadat je de toppings op je pizzabodem gelegd hebt worden deze in de houtoven gestoken, die zich in de kota zelf bevind. Na even wachten kan je al jouw zintuigen trakteren op een overheerlijke zelfbereidde pizza. De perfecte excursie om gezellig samen met je gezelschap te koken in deze unieke omgeving. Na de pizza wordt er nog een lokaal dessert met een traditioneel gezette koffie voorzien. Smakelijk!
€ 105 per persoon
Ga op pad met een elektrische fat bike doorheen de Lapse bossen. De brede banden zorgen voor een goede grip op de weg, waardoor je je gemakkelijk kan verplaatsen op ruwere ondergronden en onverharde paden. De elektrische hulp zorgt ervoor dat je gemakkelijk en sneller kan fietsen in dit toch wel ongerepte terrein. Geniet tijdens je fietstocht van die pure frisse lucht en de panoramische uitzichten!
€ 130 per persoon
— Lees meer —05. Extra info

Vertrek op 21.07.2024 tot en met 18.08.2024*
* Op de heenvlucht is er een tussenlanding (zonder overstap) in Evenes.
Rechtstreekse heenvlucht met Brussels Airlines
Vertrek Brussel 06.25 uur - aankomst Kittilä 12.00 uur
Rechtstreekse terugvlucht met Brussels Airlines
Vertrek Kittilä 12.50 uur - aankomst Brussel 15.15 uur
De vluchttijden zijn onder voorbehoud van wijzigingen.
Nog interessante reizen
Op de hoogte blijven?
Ontvang tips & tricks in je mailbox